Արա Բաբլոյանը ներկա է գտնվել Շվեյցարիայի Ազգային տոնին նվիրված ընդունելությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 12-ին «Երեւան» երկաթուղային կայարանում ներկա է գտնվել Շվեյցարիայի Ազգային տոնին նվիրված ընդունելությանը, որի ընթացքում կայացել է շվեյցարացի արվեստագետ Ֆելիչե Վարինիի «Վեցանկյուններ, շրջաններ եւ սեղաններ» ցուցահանդեսի բացումը:
Ընդունելությանը ներկա են գտնվել Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպան Լուկաս Գասսերը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, մշակույթի, քաղաքական գործիչներ, դեսպաններ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը, անդրադառնալով հայ-շվեյցարական հարաբերություններին, նշել է, որ պատմությունը երկու ժողովուրդներին հանդիպեցրել է ոչ պատահականորեն. հայերն ու շվեյցարացիները նույն հոգեւոր եւ մշակութային արժեհամակարգի կրողներ են: Ինչպես անկախության 26-ամյակը բոլորող Հայաստանը, այնպես էլ իր 726 -ամյակը նշող Շվեյցարիան, շարունակում են ուժ ստանալ ազատության զգացողությունից եւ դժվարությունները հաղթահարելու իրենց հզոր կամքից:
Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է Շվեյցարիայի հետ համագործակցությունը եւ մանրամասնել, որ շուրջ երեք տասնամյակ շարունակվող համագործակցության ընթացքում իրագործվել են տարբեր, այդ թվում նաեւ առողջապահական ծրագրեր, որոնց շնորհիվ բազմաթիվ կյանքեր են փրկվել:
«Իսկապես ինձ համար շատ հաճելի է իմ ուրախությունը կիսել ձեզ հետ: Ես աշխատանքը միայնակ չեմ իրականացրել, մի ամբողջ թիմ օգնել է ինձ այն կյանքի կոչելու համար»,- ասել է Ֆելիչե Վարինին` աջակցության համար շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատանը:

А.Баблоян на приеме в честь Национального праздника Швейцарии
12 сентября Председатель НС А.Баблоян  присутствовал на приеме в честь Национального праздника Швейцарии на Ереванском железнодорожном вокзале, в ходе которого состоялось открытие выставки швейцарского художника Феличе Варини “Гексагоны, круги и столы”.
На приеме присутствовали посол Швейцарии в Армении Лукас Гассер, министр транспорта, связи и информационных технологий РА В.Мартиросян, депутаты НС, представители сферы культуры, политические деятели, послы.
Председатель НС А.Баблоян, обратившись к армяно-швейцарским отношениям, отметил, что история свела вместе два народа не случайно: армяне и швейцарцы – носители тех же духовных и культурных ценностей. Как 26-летняя независимая Армения, так и отмечающая  726-летие Швейцария полны чувства свободы и силы воли в преодолении трудностей.
Глава НС подчеркнул важность сотрудничества со Швейцарией и как врач, и как руководитель парламентской группы дружбы Армения – Швейцария. Он добавил, что в ходе продолжающегося уже около трех десятилетий сотрудничества реализованы различные, в том числе и здравоохранительные, программы, благодаря которым спасены многие жизни.
Феличе Варини в своем выступлении, в частности, отметил: “Мне очень приятно разделить радость с вами. Я проделал работу не один – целая команда помогла мне претворить ее в жизнь”. Он поблагодарил за содействие посольство Швейцарии в Армении.